Koncert …by Świat usłyszał

Koncert wybrzmiał po raz dziewiąty!

„…By świat usłyszał” wybrzmiał po raz dziewiąty.

19 września 2021r. w ostródzkim amfiteatrze odbył się kolejny koncert ewangelizacyjny „…By Świat usłyszał”. Już po raz dziewiąty amfiteatr w Ostródzie rozbrzmiewał muzyką i śpiewem wielbiącym Boga. Tegoroczny koncert był z wielu względów koncertem wyjątkowym. Mimo trwającej pandemii oraz wrześniowego chłodu skupił w amfiteatrze wielu fanów muzyki uwielbienia. W tym roku wyjątkowo dużo osób uczestniczyło w poprzedzających koncert trzydniowych warsztatach wokalno-instrumentalnych. Kilkudziesięciu uczestników warsztatów – dorosłych, młodzieży oraz dzieci wystąpiło na scenie w dniu koncertu z głównym wykonawcą – Gabi Gąsior i zespołem Holy Noiz oraz chórem Deocentri City, wzmacniając przekaz utworów, nadając im potężne brzmienie i niepowtarzalny przekaz. Wyjątkowi w tym roku byli też prowadzący koncert Artur Bocheński oraz będący supportem zespół Wyrwani z Niewoli.

Aktor Artur Bocheński, oprócz mistrzowskiego prowadzenia koncertu, wygłosił przejmujące świadectwo, którego publiczność wysłuchała z zapartym tchem. Zaś Wyrwani z Niewoli to dwaj młodzi przedstawiciele chrześcijańskiego hip-hop-u, którzy zaserwowali zgromadzonej w amfiteatrze publiczności nie lada ucztę – muzyczno-duchowe przeżycia (bardzo dobrze odbierane, choć nie wszyscy gustują w hip-hopie) ale też ujęli szczerym, poruszającym przekazem, w którym dominuje afirmacja Boga oraz człowiek dążący do uwolnienia się od własnych słabości i nałogów. Cały przekaz zaserwowany był w radosnej konwencji. Charyzmatyczni wykonawcy nawiązali wspaniały kontakt z publicznością, rozgrzewając ją wspólnie rapowanymi frazami.

Na koniec o głównych wykonawcach. Występ Gabi Gąsior z zespołem Holy Noiz to sztuka estradowa przez wielkie S. Wokalistka oczarowała wszystkich nie tylko zachwycającą barwą głosu, ale też niezwykłą kulturą, wrażliwością i osobowością sceniczną, epatując zarówno energetycznością, jaki też spokojem i ciepłem. Wykonała wraz z zespołem oraz towarzyszącym chórem wiele porywających utworów w świetnych aranżacjach, które na długo zapadną w serca uczestników koncertu.

IX koncert ewangelizacyjny w Ostródzie już za nami. Po raz kolejny okazało się, że każdego roku można wspinać się coraz wyżej, zwłaszcza, gdy przedsięwzięciu przyświeca tak szczytny cel, którym jest: Głosić chwałę Pana tak, „…by świat usłyszał”.

Współorganizatorami koncertu były: Centrum Kultury w Ostródzie oraz Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Koncert i warsztaty zostały dofinansowane ze środków samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Partnerem Wspierającym finansowo wydarzenie było Miasto Ostróda. Warsztaty muzyczne poprzedzające koncert były dofinansowane ze środków miejskiego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na rok 2021. Patronat honorowy nad imprezą objęli Arcybiskup Warmiński Józef Górzyński, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Burmistrz Miasta Ostróda Zbigniew Michalak.

Koncert „…by Świat usłyszał”

Koncert „…by Świat usłyszał” odbywa się w Ostródzie od 2013 roku, kiedy to na deskach amfiteatru usłyszeliśmy olsztyński zespół Mocni w Wierze wraz z połączonymi siłami chórów i schol ostródzkich oraz świadectwo Przemysława Babiarza.

Przez 8 ostatnich lat na scenie podczas koncertu przewinęło się ok. 500 osób, wystąpiły zespoły z czołówki muzyki chrześcijańskiej w Polsce (Mocni w Wierze, Gospel Rain, New Life M, Deus Meus, Siewcy Lednicy, Play&Pray, Pax, niemaGOtu, Arkadio, Agnieszka Cudzich z zespołem), świadectwo na żywo dali Przemysław Babiarz, Radosław Pazura, Andrzej Młynarczyk, Adam Woronowicz, Patrycja Hurlak, Grzegorz Kasjaniuk, a na ekranie m.in. Jerzy Zelnik, Dominika Figurska, Jan Kobuszewski, Sławomir Szmal, Karol Bielecki, Mateusz Ligocki…

Pogoda bywała różna, każdego roku jednak nie brakło także licznej publiczności.

Nie zabrakło też wspaniałych ludzi, którzy nie szczędzili wsparcia dobrym słowem, pomocą, również tą materialną – Burmistrza miasta, Stowarzyszenia Civitas Christiana oraz ogromnego wsparcia lokalnych firm: Pgs Media, Cars Zone, Lactima, Nodar, GjG Group, NeoKomputer, Graffitti, Tawerna, Kancelaria GPPTax, sklep Ave, Piekarnia Patryk…

Również i w 2021 roku chcemy zorganizować dla Was, ale przede wszystkim dla Pana Boga, koncert uwielbienia z ewangelizacyjnym przesłaniem.

Wiemy, że może się on odbyć 19 września 2021 roku w ostródzkim amfiteatrze. Prosimy Was o modlitwę, bez której nic nie możemy.

Do zobaczenia już niebawem.

Niech Świat usłyszy Dobrą Nowinę.

Alleluja!